آهن سادات
  آهن سادات
  آهن سادات
  تهران بزرگراه آزادگان،خیابان غفاری، بنگاه سادات

  قیمت میلگرد ۸ ساده

  ۰۹۱۰۵۷۵۷۷۹۷
  جهت مشاوره و استعلام قیمت

   

   

   قیمت میلگرد ۸ ساده

  میلگرد ساده ۸ نورد گرم جهان جزو دسته میلگردهای A1 می باشد که به آرماتور فولادی معروف و شناخته شده است این نوع میلگرد اکثرا در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد به کار برده میشود . فولادی که به این منظور در سازه‌های بتن آرمه به کار می ‌رود به شکل سیم یا میلگرد بوده و متخصصان آن را فولاد میلگرد می نامند. قطر اسمی میلگرد ساده ، قطری است که در برگ شناسایی آن ذکر می گردد و معادل قطر دایره ای است که مساحت آن برابر مساحت مقطع عرضی میلگرد است. برای جوشکاری میلگرد ساده  نیاز است شرایط پیش گرم مطابق استاندارد ملی ایران ISIRI 3132  رعایت شود .

  https://sadatiron.com/قیمت-میلگرد-8-ساده/

  میلگرد ۸ شاخه‌ ای برای ساخت خاموت و مش‌های فولادی به وفور استفاده میگردد. قیمت میلگرد سایز ۸ در این ساخت‌و سازهایی این گونه حائز اهمیت است .میلگرد، مقطعی فولادی با سطح دایره‌ای است که به دو صورت کلاف و شاخه‌ای در بازار به فروش می‌رسد. میلگردها بر اساس قطر مقطع، سایزبندی می‌گردند. معمولا سایزهای ۸ تا ۳۲ میلگرد بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد. مصرف بالای این مقطع در ساخت و سازهایی مثل خاموت، سبب شده تا مشتریان به دنبال استعلام قیمت میلگرد سایز ۸ باشند .

  روش تولید میلگرد ۸ ساده

  برای تولید میلگرد ۸  در گام اول باید نسبت به تهیه ماده اولیه اقدام نمود. انواع شمش با گریدهای مختلف فولادی در تولید میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بازار آهن آلات، شمش اولیه با شکل مقطع مختلف به فروش می‌رسد. تولید کنندگانی که توانایی تولید شمش را در اختیار دارند نیازی به خرید ماده اولیه ندارند.

  کوره‌هایی برای گرم کردن شمش، در ابتدای خط تولید قرارمی‌گیرد. پس از اینکه شمش‌ها متناسب با ابعاد کوره برش داده شدند، به داخل کوره هدایت شده و پس از رسیدن دمای ماده اولیه به دمایی در حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد، از کوره خارج می‌شود. این کار به منظور افزایش انعطاف‌پذیری فولاد انجام می‌شود.

  شمش گداخته در هر مرحله از نورد، کاهش ضخامت پیدا میکند . این کار تا زمانی که سایز میلگرد به ۸ میلی‌متر برسد، ادامه پیدا می‌ یابد . پس از خارج میلگرد از خط نورد، در مجاورت هوا و یا عبور از تونل پاشش آب، خنک میگردد .

  فرآیندهای شکل دهی فلزات صنعتی

  میلگرد ۸  را معمولا به طول‌های ۶ و ۱۲ متری برش می‌دهند. هرچند که در صورتی که به طول‌های دیگری نیاز داشته باشید می‌توانیدبه تولید کننده اطلاع دهید .
  برای آجدار کردن میلگرد، از دستگاه مخصوص آج زنی استفاده می‌گردد. در صورتی که میلگرد ۸ ساده به این فرایند احتیاجی ندارد.

  پس از کنترل کیفی میلگردهای تولیدی و انجام آزمایش‌های مکانیکی، معمولا نماد تولیدکننده بر روی مقطع حک می‌شود.

  بسته بندی میلگرد ۸
  بسته بندی کردن انواع میلگرد، با عنوان بندیل کردن شناخته می‌شود. در هر بندیل تعداد مشخصی از میلگرد ۸ شاخه ای کنار هم قرار میگیرد و با تسمه‌های فولادی یا پلاستیکی محکم می‌شود و به هر بندیل پلاکی محتوی اطلاعات میلگردها نصب می‌گردد.

  کاربرد میلگرد ۸

  کاربرد میلگردها در سازه‌های بتنی، به سبب استحکام بالایی است که فراهم می‌نماید. اغلب میلگردهای سایز بالا در آرماتوربندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالیکه میلگرد ۸ بیشتر برای مش فولادی و تولید خاموت به کار میروند .

  میلگرد سایز ۸ و مش فولادی

  از جمله کاربردهای مهم میلگرد ۸ ، تولید مش فولادی میباشد . ساختار شبکه‌ای که از در هم تنیدن تار و پود تولید می‌شود تحت عنوان مش فولادی شناخته می‌شود. مش‌های کاربردهای متنوعی دارند. برای جداسازی ذرات کوچک از مش‌ با ابعاد کوچک استفاده می‌گردد. هرچه ابعاد مش بزرگتر شود، ذرات بزرگتری از آن عبور می‌نماید.

  اجرای فرایند شاتکریت از جمله محل‌های مصرف مش فولادی میباشد. در این فرایند قبل از بتن پاشی، اسکلت سازی به کمک مش فولادی اجرا می‌گردد. در ادامه بتن در کنار مش فولادی ساخته شده با میلگرد ۸  ، استحکام مطلوبی را ایجاد می‌نماید.

  روش تولید مش فولادی

  معمولا تولید مش فولادی به کمک میلگرد ۸  به دو روش ماشینی و دستی انجام می‌گردد. در روش ماشینی اپراتور میلگردها را به صورت عمودی چیده و صفحه آماده شده وارد دستگاه جوش می‌شود . محل‌ برخورد میلگرد عمودی و افقی به روش جوش حرارتی نفوذی محکم می‌گردد .

  مراحل تولید مش فولادی اگر با دست انجام شود، روش تولید را دستی می‌نامند. تفاوت اصلی این دو روش علاوه بر نحوه تولید، امکان رخداد خطا میباشد. در روش دستی ابعاد حفرات مش ممکن است یکسان نباشد .

  مش فولادی بسته به شکل حفره، مربع یا مستطیل، می‌تواند متفاوت باشد. هم‌چنین سایز میلگرد در وزن و سایر خواص مش نیز می‌تواندتاثیرگذار باشد. میلگرد ۸ شاخه ای، می‌تواند گزینه مناسبی برای تولید مش باشد. زیرا در کنار استحکام، وزن مش نیز مناسب خواهد بود.

  میلگرد سایز ۸ و خاموت

  میلگردها به دو صورت عرضی و یا طولی در ساختمان سازی استفاده میشود . میلگردهای عرضی که عمود بر میلگردهای طولی قرار می‌گیرد با نام خاموت شناخته می‌شوند. به عبارت دیگر ،خاموت به میلگرد خم کاری شده گفته می‌شود. این مقاطع عرضی با محکم نگه داشتن تیر و ستون، استحکام سازه را ارتقا می‌بخشند. میلگرد ۸ ، به عنوان پرمصرف‌ترین مقطع در خاموت سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  خاموت‌های ساخته شده با میلگرد ۸ ، براساس شکل ظاهری به دو دسته بسته و باز تقسیم بندی میگردند . همچنین دسته بندی هر خاموت نام مخصوصی دارد که با آن نام در بازار شهرت دارد. در این میان می‌توان به رکابی، سنجاقک، ادکا، خرک ،راستا یا سیتا اشاره نمود.

  ساخت خاموت با میلگرد ۸
  اساس تولید هر نوع خاموت، خمکاری میلگرد میباشد . هرچند میلگردهای سایز ۸ تا ۱۰ در تولید خاموت کاربرد دارد، اما بیشترین استفاده به میلگرد ۸ اختصاص دارد .
  برای تولید هرگونه خاموت کافی است میلگرد را حول یک نقطه با اعمال نیرو خم نمود. زاویه و مقدار نیروی اعمالی در این قسمت بسیار مهم است .
  اعمال نیرو می‌تواند به صورت اتوماتیک و یا به صورت دستی انجام شود . در حالت دستی، میلگرد بر روی صفحه کار قرار می‌گیرد و شخص به کمک آچار فرایند خمکاری را انجام میدهد، درصورتی که در تولید خاموت به صورت اتوماتیک، خمکاری به کمک نیروی الکتریکی انجام می‌گردد. دستگاه‌های اتوماتیک به صورت هیدرولیک و یا برقی در بازار موجود میباشند .

  در تولید هر کدام از این خاموت‌ها با میلگرد ۸ ، استاندارد مشخصی اعمال می‌گردد. در واقع اصول خمکاری از آیین نامه ACI آمریکا برگرفته شده‌ است. به عنوان نمونه، در این استاندارد ذکر شده برای تولید خاموت با میلگردهای سایز ۱۰ تا ۲۵ باید قطر قلاب ۶ برابر اندازه میلگرد باشد.

  عوامل موثر بر قیمت میلگرد سایز ۸

  برای تعیین قیمت هر مقطع فولادی مانند میلگرد ۸ ، مجوعه‌ای از عوامل دخیل می باشند. هر کدام از این عوامل بسته به شرایط روز تغییر می‌کنند.

  ماده اولیه تاثیر گذار بر قیمت میلگرد ۸

  برای دست یافتن به میلگرد قیمت میلگرد ۸  ، نخست باید قیمت شمش را جست و جو کنید. زیرا اغلب قیمت میلگرد بر پایه شمش اولیه تعیین می‌گردد. شمش سازی مانندمیلگرد فرایند تولید مخصوص به خود را دارد. به همین سبب قیمت شمش به تنهایی به عوامل متعددی وابسته میباشد .

  کارخانه‌های نورد میلگرد در تهیه ماده اولیه به دو صورت عمل می‌نمایند. بعضی به سبب توانایی تولید شمش، دغدغه خاصی در این زمینه ندارند وبا در اختیار داشتن تجهیزات، نیازی به خرید شمش فولادی ندارند . در مقابل سایر نورد کاران برای تهیه شمش با فولادسازان همکاری می‌ نمایند .

  هزینه تولید میلگرد سایز ۸

  قیمت میلگرد سایز ۸ ، به هزینه تولید وابسته می باشد . نورد کاران اغلب تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده را از طریق واردات تامین می‌ نمایند . هر چند تولید کنندگان داخلی نیز در تولید این تجهیزات تلاش‌های موفقیت آمیزی نیز داشته‌اند. علاوه‌بر خرید تمام این قطعات و ماشین‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. هم‌چنین نیروی الکتریکی و یا مواد سوختی مورد نیاز نیز در هزینه تمام شده تولید میلگرد نیز موثر است.

  تولید میلگرد ۸ شاخه‌ای تک مرحله‌ای نیست و فرآیندهای مختلفی در مسیر تولید بر روی کالا اعما می‌گردد . پس از نورد فرایند خنک‌سازی، برشکاری، آج زنی، کنترل کیفی و بسته بندی همگی با استفاده از تجهیزات خاص خود انجام می‌گیرد .

  وزن میلگرد ۸

  وزن از مهم‌ترین پارامترهای خرید مقاطع فولادی میباشد . در واقع وزن از دو جهت برای خریداران حایز اهمیت است . اول اینکه خرید میلگرد براساس وزن انجام می‌گیرد . ثانیا از آنجا که وزن میلگرد بر سازه تاثیر دارد، آگاهی از وزن اهمیت می‌یابد.

  کیفیت میلگرد سایز ۸

  هر برند تولید کننده میلگرد کیفیت مشخصی را برای محصول تولیدی خود در نظر می‌گیرد. کیفیت ماده اولیه، دقت در تولید و انجام دقیق آنالیزهای شیمیایی و مکانیکی همگی، به تولید یک محصول با کیفیت منجر می‌شود.

  کیفیت محصول چنان حائز اهمیت است که در شهرت کالا تاثیر به سزایی دارد. هم‌چنین باعث می‌شود تا خریدار شک و شبهه در خرید آن محصول نداشته باشد.
  قابل ذکر است است که کیفیت بدون هزینه ممکن نیست. بنابراین پیش از خرید باید این نکته را در نظر داشته باشید که، محصول مرغوب قیمت غیر منطقی و یا خیلی پایین نخواهد داشت.

  نرخ دلار و تاثیر بر قیمت میلگرد سایز ۸
  خرید و فروش در بازار آهن آلات بدون در نظر گرفتن نرخ دلار میسر نیست.

  چرا که ما در تمام فرایند تولید مقاطع فولادی همچون میلگرد ۸ کاملا به خودکفایی نرسیده ایم و برای تامین مواد اولیه و تجهیزات به واردات وابسته هستیم .همچنین فولاد به صورت جهانی قیمت گذاری میشود و این امر اهمیت نرخ دلار را افزونتر میکند .بی شک بازار آهن آلات تحت تاثیر نوسانات دلار دچار تغییر و تحول میگردد .

  استانداردهای میلگرد ۸

  تولید میلگرد ۸  براساس استانداردهای مختلفی انجام میشود. اما استانداردی که اکثر تولید کنندگان نسبت به استفاده از آن تمایل دارند، استاندارد روسی میباشد.
  طبق این استاندارد، میلگردها در ۴ گروه A1، A2، A3 و A4 تولید می‌شوند. میلگرد ساده و بدون آج با نماد A1 به فروش می‌رسد. A2 تا A4 همگی از نوع میلگرد آجدار میباشند. هر یک ازمیلگردهای آجدار و ساده کاربرد مخصوصی دارند. بودن و یا نبودن آج بر روی میلگرد به انجام فرایند آج زنی بستگی دارد . میلگرد ۸ بسته به استاندارد تولید می‌تواند از لحاظ قیمت متفاوت باشد .

  جدول وزن میلگرد سایز ۸

  شما با آگاهی از سایز و طول میلگرد می‌توانید وزن میلگرد را پیدا کنید.

  قیمت میلگرد ۸ ابهر

  کارخانه‌های مختلفی در داخل کشور به تولید میلگرد ۸ مشغول میباشند. کیفیت و مرغوبیت محصول سبب شهرت این برند ها شده است . ابهر،میلگرد رادهمدان، تیکمه داش، میانه و بناب را می‌توان از بهترین تولیدکنندگان ایران برشمرد . میلگرد ابهر یکی از معروفترین تولید کننده میلگرد ۸ شاخه ای است .

  شما با مراجعه روزانه به وبسایت اهن سادات می‌توانید از قیمت روز تمام مقاطع مثل میلگرد ۸ ، از جمله قیمت میلگرد سایز ۸ ساده مطلع شوید.

  جهت مشاوره و دریافت قیمت آهن آلات ،با اهن سادات تماس حاصل فرمایید .

  مجموعه اهن الات سادات واقع در پایتخت ایران با افتخار فعالیت خودرا ازسال۱۳۶۴ در زمینه ی تامین ،تولید ،توزیع و واردات مستقیم اهن الات صنعتی و ساختمانی از اکثر کشورهای اروپا و اسیا از جمله روسیه ،اوکراین وکره اغاز نموده است ،با اهن سادات مستقیم و بدون واسطه خرید کنید .

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *