آهن سادات
  آهن سادات
  آهن سادات
  تهران بزرگراه آزادگان،خیابان غفاری، بنگاه سادات

  قیمت خاموت

  ۰۹۱۰۵۷۵۷۷۹۷
  مشاوره و استعلام قیمت

   

  قیمت خاموت

   خاموت و عملکرد آن در سازه های بتن مسلح

  خاموت میلگرد فولادی است که بصورت تنگ بسته یا تنگ باز در سازه های بتن آرمه به خصوص تیر ها و ستون های بتنی استفاده میشود .

  اصطلاح فنی یا نام آیین نامه ای آن،  فولاد برشی قائم،  فولاد جان  یا فولاد عرضی می باشد.

  https://sadatiron.com/قیمت-خاموت/

  عملکرد خاموت :

  برای پیشگیری از شکست زودهنگام مقطع بلافاصله پس از ایجاد ترک مورب که در اثر برش خالص و یا اثر توام برش و خمش ایجاد می گردد، باید مقطع بتنی را طوری مسلح نمود که در مقابل بازشدن ترک های مورب مقاومت نماید .

  خاموتها یا همان فولاد برشی یا جان که به عنوان فولاد عرضی نیز نام برده می شوند، با انتقال تنش به طرفین یک ترک مورب، به عنوان مسلح کننده عضو بتنی در مقابل تاثیرات برش در مقطع ایفای نقش می نمایند .

  انواع خاموت :

  فولاد برشی قائم از نظر سهولت اجرا رایج ترین نوع فولاد برشی می باشد که به نام خاموت یا تنگ خوانده می شود. این فولادها را می توان به صورت تنگ باز و یا بصورت تنگ بسته مورداستفاده قرار داد .

  تنگ باز ممکن است به صورت تک شاخه (قلاب) یا دو شاخه (رکابی) یا تنگ چند شاخه بکار رود. از سویی خاموت یا تنگ بسته می تواند درست مانند خاموت با تنگ باز و بر اساس تعداد شاخه های قائم، در تحمل برش ایفای نقش نماید، اگرچه تنگ بسته در تحمل پیچش نیز ایفای نقش می نماید .

  در کشور ایران مخصوصا در شرایط اجرایی استفاده از فولاد برشی قائم نسبت به فولاد برشی مایل ارجحیت داده می شود.
  خاموتهایی که به عنوان فولاد برشی مایل نیز بکار می روند، ممکن است به صورت تنگ باز برشی یا تنگ بسته برشی انتخاب گردند .

  خاموتها در ایران بطور رایج از میلگردهای فولادی به قطر ۸، ۱۰، ۱۲ بنا بر شکل و کاربری سازه ساخته می شوند. اگر خم قلاب خاموتها قائم وصاف باشد خاموت ساده و اگر خم قلاب خاموت ۴۵ درجه باشد با عنوان خاموت مهندسی در بازار آهن آلات شناخته می شوند .

  جهت مشاوره و دریافت قیمت آهن آلات ،با اهن سادات تماس حاصل فرمایید .

  مجموعه اهن آلات سادات واقع در پايتخت ايران با افتخار فعاليت خود را از سال ١٣٦٤ در زمينه ى تامين،توليد،توزيع و واردات مستقيم آهن الات صنعتى و ساختمانى از اكثر كشور هاى اروپا و آسيا از جمله روسيه،اوكراين و كره آغاز نموده است .
  با اهن سادات مستقیم و بدون واسطه خرید کنید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *